Product Details:
| Power | 10-100 KW |
| Phase | 3 |
| Horsepower | 10-100 HP |
| Type | AC |
| Voltage | 415 V |
| Speed | 2000-6000 RPM |
| Brand | ATX MOTORS |
| IP Rating | IP55 |
| Frame | 132 M |
| Pole | 2 |
| Current in Ampere | 10-50 A |
| Mounting | Foot Mounted |
| Efficiency | IE1 |
| Frequency | 50 Hz |
🔴High efficiency, fulfilling all international and national efficiency regulations.
Multi Mount options are available as the mounting type of the motor.
Motor complies with international and national quality standards/systems.
Product Details:
| Number Of Poles | 4 |
| Body Enclosure | Aluminium cast body |
| Finish | Side box |
| Frame Size | 90l |
| Series | Marine |
| Pole | 4 |
| HP | 2 |
| Frame | 90l |
| I Deal In | New and Second Hand |
| Insulation Class | F |
| IP Rating | 55 |
| Frequency | 60 |
| Capacity | 1.5 kw |
| Usage/Application | Induction motor marine use |