Product Details:
| Power | 1-50 KW |
| Phase | 3 |
| Speed | 1440 rpm |
| Type | Three Phase Electric Motor |
| Horsepower | 10 HP |
| Material | Copper |
| No. of Poles | 4 |
| Mounting Type | Foot |
| Frame Size | 132 |
| Voltage | 415 V |
| IP Rating | 55 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage Type | High Voltage |
| Brand | Teco |
| Type of Motor | Ac |
| Ambient Temperature | 50 degree |
Product Details:
| Ambient Temperature | 40 Degreec |
| Mounting Type | FOOT FLANGE |
| Voltage | 400 |
| Speed | 1445 RPM |
| Phase | 3 |
| Brand | DORMOT HOLLAND INDUCTION MOTOR |
| Power | 1.5 kw |
| Number Of Poles | 4 |
| Features | FOOT - FLANGE,ie3 |
| Frame Size | 90 |
| Bearing Type | ZZ |
| Duty | S1 |
| Material | aluminium cast |
| Winding | copper |
| Motor Type | FOOT FLANGE |
| I Deal In | New and Second Hand |
| Ip Degree Of Protection | 55 |
| Insulation Class | B-F |
| Color | CREAM-BLACK |
| IP Rating | 55 |
| Frequency | 50 hz |
| Usage/Application | pump,centrifuge,gearbox |
| Model Name/Number | 1812773100101 |
| Question | 19 kg |
Product Details:
| Type | Copper Motor |
| Voltage | 440 V |
| Condition | Used |
| Material | Cast Iron |
| Brand | Siemens |
| Phase | Three Phase |
| Speed | 960 RPM |
| Frequency | 60 Hz |
| Mounting Type | Foot |
🔴High efficiency, fulfilling all international and national efficiency regulations.
Multi Mount options are available as the mounting type of the motor.
Motor complies with international and national quality standards/systems.