Product Details:
| Screen Size | There is no screen in motor |
| Brand | NISHiSHIBAmarineinductionmotor |
| Material | Marine electricmotor |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
| Voltage | 240 V |
Marine electric motor, flange mounting, ship spare ( new) 26 kw, 1750 rpm, 60 hz ,440 volts
🔴High efficiency, fulfilling all international and national efficiency regulations.
Multi Mount options are available as the mounting type of the motor.
Motor complies with international and national quality standards/systems.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Three phase marine inductionmotor |
| Country of Origin | Made in India |
| NSDK JAPAN ( MARINEINDUCTIONMOTOR) | 180 kg,originalwinding,used |
| Pack Type | Box |
| Voltage | 440 V |
| Frequency | 60 Hz |
NISHiSHIBAFoot mount180l frame1755 rpm18.5 kw440 volts31 ampCont duty180 kg 44 ip
High efficiency, fulfilling all international and national efficiency regulations.
Multi Mount options are available as the mounting type of the motor.
Motor complies with international and national quality standards/systems.
Product Details:
| Power | 7.5 KW |
| Number Of Poles | 4 |
| Body Enclosure | Tefc |
| Frame Size | 132 |
| Pole | 4 |
| Enclosure | Ip55 |
| Horsepower | 10 |
| Duty | S1 |
| Frame | 132 |
| Winding | Copper |
| Protection | Ip44 |
| I Deal In | New and Second Hand |
| Yaskwa electricmotor japan | 80 kg |