Product Details:
| Voltage | 380 V |
| Phase | 3 |
| Type | Three Phase Electric Motor |
| Speed | 1000 RPM |
| Material | Cast Iron |
| Frequency | 50 Hz |
| Mounting Type | Foot |
| No of Poles | 6 |
| Made in brazil ,cast iron body , copper winding | Original winding, original condition ,like a new |
| Condition | Second Hand |
Product Details:
| Voltage | 440 V |
| Phase | 3 |
| Type | Three Phase Electric Motor |
| Speed | 1700 RPM |
| Material | Cast Iron |
| Frequency | 60 Hz |
| Mounting Type | Foot |
| Weight | 230 kg |
| No of Poles | 4 |
| Warranty | Load warranty |
| Nsdk Japan NISHISHIBA electricmotor | Used,original winding,foot mounting |
| Condition | Second Hand |
30 kw, 1750 rpm, 440 volts, 40 hp
🔴High efficiency, fulfilling all international and national efficiency regulations.
Multi Mount options are available as the mounting type of the motor.
Motor complies with international and national quality standards/systems.