Product Details:
| Power | 5 HP |
| Number Of Poles | 4 |
| Features | Foot & Flange mount |
| Frame Size | 112m |
| I Deal In | New and Second Hand |
🔴High efficiency, fulfilling all international and national efficiency regulations.
Multi Mount options are available as the mounting type of the motor.
Motor complies with international and national quality standards/systems.
Product Details:
| Power Source | Electric |
| Voltage | 440 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | MS |
| Automation Grade | Automatic |
| Pack Type | Box |